در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
سایت و دانلود نرم افزار میدان تره بار ثبت و جستجوی آگهی اجاره یا خرید و فروش حجره، باغ، کارخانه، خودرو و فروش محصولات آماده فروش باغداران و کشاورزان می باشد www.meydantarebar.com لذا به سادگی یک آگهی پنج ستاره بزن و محصول ، خدمات و کسب و کارتان را برای میلیون ها بازدید کننده از سایت بیشتر به نمایش بگذارید تا در صورت نیاز با شماره موبایلتان که همان نام کاربریتان در سایت است تماس بگیرند

میدان تره بار سایت کاربردی مرکز خرید و فروش محصولات کشاورزی و باغی و ...

خرید و فروش عمده میوه - بورس قیمت خرید مستقیم و بی واسطه انواع میوه از باغداران - بارفروشان ...

جمعه ۲۹ دی ۹۶ فروش میوه
  • تصویر شماره خرید و فروش عمده میوه - بورس قیمت خرید مستقیم و بی واسطه انواع میوه از باغداران - بارفروشان ...
  • تصویر شماره خرید و فروش عمده میوه - بورس قیمت خرید مستقیم و بی واسطه انواع میوه از باغداران - بارفروشان ...

خرید و فروش میوه و تره بار توسط خریداران و بارفروشان عمده انواع میوه و همچنین آشنایی با عبارات ارگانیک، غیر ارگانیک و سبز ...
 بورس خرید و فروش عمده انواع میوه و تره بار توسط خریداران و بارفروشان ، باغداران و کشاورزان عمده انواع میوه به همراه تلفن و شماره تماس مستقیم از سراسر ایران و نیز توجه مردم در خرید میوه و تره بار همچنین انتخاب و خرید مواد غذایی مصرفی و در نظر گرفتن نکات سلامتی و ارزش غذایی آنها در سالهای اخیر روندی رو به رشد داشته است. علت این امر را میتوان در مسائل مختلف اجتماعی، فردی و اقصادی جستجو کرد، اما هدف این مطلب کمک به آشنایی شما با عباراتی است که در مورد آنها هر روز به گوشتان می رسد، عباراتی نظیر ارگانیک، سبز، طبیعی، و ……

جهت تماس با خریداران و بارفروشان میوه و تره بار و همچنین شماره تلفن باغدار و کشاورزان و دیگر خدمات از جمله خرید و فروش حجره و مغازه و ... 

لطفا از طریق منوی بالا سمت راست همین سایت نیازمندیهای میدان تره بار ( بورس خرید و فروش میوه و محصولات کشاورزی ) وارد صفحه اصلی سایت شوید و از باکس جستجو نیاز خود را بر طرف کنید 

 

آشنایی با محصولات غیر ارگانیک
میوه ها و سبزیجات غیر ارگانیک معمولا میوه و محصولاتی هستند که به طریقه معمول که ما انتظار داریم پرورش داده میشوند. بسیاری از آنها ممکن است از لحاظ ژنتیکی اصلاح شده و شامل استفاده از کود و آفت کش ها شوند. بیشتر مواد غذایی که در میوه فروشی ها سوپر مارکت ها و فروشگاه های مواد غذایی پیدا می کنید غیر ارگانیک هستند. اینگونه محصولات مشخصاتی ارزانتر از مشابه های ارگانیک خود هستند و این بحث نیز همواره در مورد آنها وجود داشته که تا چه اندازه متفاوت هستند.

محصولات ارگانیک
میوه و ترهبار و محصولات کشاورزی ارگانیک به شیوه های کشاورزی اشاره می کند که بر اساس استانداردهای تدوین شده هر کشور یا منطقه بین المللی، ترویج و ارتقاء تنوع زیستی، سلامت چرخه میوه بیولوژیکی و بهبود فعالیت زیست شناسی خاک را در دستور کار خود قرار می دهند. این بدان معنی است که مدیریت خاک، چرخش محصول و تکنیک های باروری بدون استفاده از مواد شیمیایی انجام میشود. بیشتر مردم به زبان ساده تر کلمه “ارگانیک” را به میوه ها و سبزی و صیفیجات و کلا به محصولاتی نسبت می دهند که در تولید آنها از هیچگونه مواد شیمیایی شامل کودها و آفت کش ها استفاده نمی شود، اما این موضوع همواره صحیح نیست. در واقع در این زمینه مقررات و استانداردهایی تدوین شده که حداقل میزان آفت کش ها و مواد شیمیایی موجود در انواع میوه و ترهبارها و همچنین محصولات ارگانیک را مشخص می کند که معمولا کمتر از همتایان غیر ارگانیک آنها است، اما به طور کلی میوه ها و تره بارهای ارگانیک نیز حاوی آثار اندکی از آفت کش ها یا مواد شیمیایی مورد استفاده برای کنترل بیولوژیکی هستند.

تفاوت ….
بنابراین تفاوت عمده میان انواع میوه و سبزیجات دو دسته معمولا به نوع و مقدار آفت کش و کودهای شیمیایی مورد استفاده در پرورش آنهاست. جالب است بدانید ادرار شما نشانه خوبی از تفاوت میان ایندوست چراکه باقی مانده آفت کش های مواد خوراکی در کلیه های شما رسوب میکنند و سپس در ادرار آثار خود را نشان می دهند در حالی که در رژیمهای غذایی ارگانیک این موضوع کمتر اتفاق می افتد. همچنین تهیه یک میوه و سبزی یا محصول غذایی به روشهای صنعتی و مصنوعی می تواند منجر به از دست رفتن برخی مواد مغذی، معدنی و خواص طبیعی موجود در آنها شود. این دو تفاوت در واقع انگیزه مردم در استفاد از محصولات ارگانیک را افزایش می دهد و از آن مهمتر اینکه طعم میوه های ارگانیک به تب خوشمزه تر از میوها و محصولات غیر ارگانیک هستند و این در حالی است که برخی دیگر کماکان معقدند تفاوت عمده میان آنها وجود ندارد.

در کشور ما هنوز متاسفانه مقررات معین و مشخص و امکانات لازم جهت پرورش محصولات ارگانیک وجود ندارد و بنابراین در صورت مواجه شدن با میوه و تره بار و محصولاتی با برچسب ارگانیک بهتر است پیش از خرید اینگونه میوه ها به تحقیق بیشتری در مورد آنها بپردازید.


تفاوت مرغ سبز با مرغ معمولی چیست؟
مرغ های سبز، هیچ نوع آنتی بیوتیکی دریافت نمی کنند. این مرغ ها در طول دوره پرورش، ۳ تا ۴ بار به وسیله سازمان دامپزشکی کشور آزمایش می شوند و اگر نتایج آزمایش ها نشان دهد در هر نوبت بدنشان فاقد داروهای نامبرده بوده، مجوز عرضه به عنوان مرغ سبز را دریافت خواهند کرد. اگر وجود هرگونه آنتی بیوتیک یا داروهای ضدکوکسی دیوز در بدن این مرغ ها ثابت شود، دیگر نشان مرغ سبز برای فروش به آنها داده نمی شود.
جالب است بدانید “کوکسی‌دیوز” نوعی بیماری انگلی است و وجود این انگل‌های تک ‌یاخته‌ای در طیور باعث ایجاد بیماری کوکسی‌دیوز می‌شود. معمولا مرغدارها برای پیشگیری از ابتلای مرغ‌های خود به این نوع بیماری، داروی کوکسی‌دیوز که نوعی آنتی‌بیوتیک است به مرغ‌ها می‌دهند.
بر همین اساس بسیاری از مرغدارها تا روزهای آخر هم به مرغ‌ها دارو می‌دهند و متاسفانه این دارو از طریق مصرف مرغ‌ها، وارد بدن مصرف‌کننده می‌شود و مقاومت دارویی در بدن ایجاد می‌کند. با ایجاد مقاومت دارویی به آنتی‌بیوتیک‌ها، ممکن است بدن هنگام مواجهه با بیماری‌ها، دیگر به آنتی‌بیوتیک‌های ساده جواب ندهد و فرد مجبور به استفاده از داروهایی قوی‌تر و با قیمتی گران‌تر شود. ضمن اینکه در برخی از مرغداری‌ها از آنتی‌بیوتیک‌های غیرمجاز که از راه‌های قاچاق تهیه می‌شوند، استفاده می‌شود. برخی از این آنتی‌بیوتیک‌های غیرمجاز حتی می‌توانند باعث متوقف شدن فعالیت مغزاستخوان شوند و کم خونی‌های کشنده ایجاد کنند.
حتی برخی متخصصان معتقدند چنین داروهایی می‌توانند باعث افزایش احتمال ابتلا به برخی سرطان‌ها هم بشوند. به دلیل همین طیف وسیع مشکلاتی که برخی از مرغ‌های معمولی می‌توانند به وجود بیاورند، توصیه برخی متخصصان تغذیه به تولید، مصرف و استقبال بیشتر از مرغ‌های سبز بدون آنتی بیوتیک است.

آیا مرغ سبز همان مرغ ارگانیک است؟
پاسخ خیر است، در ایران «مرغ ارگانیک» وجود ندارد. مرغ ارگانیک به مرغی گفته می شود که دانه و آبی که می خورد، ارگانیک باشد؛ یعنی از هیچ نوع ماده غیرطبیعی، شیمیایی و افزودنی های مختلف برای تغذیه و پرورش آن استفاده نشود. چنین مرغی نباید هیچ گونه دارویی از جمله انواع آنتی بیوتیک ها را در طول دوران رشدش دریافت کرده باشد ولی در حال حاضر مرغداری های ایران به توانایی تولید مرغ های ارگانیک نرسیده اند.

 

اخبارهایی در محور گرانی خرید و فروش عمده پیاز ...

افزایش ۳ برابری قیمت خرید و فروش پیاز از میدان ترهبارمرکزی تا مغازه های میوه فروشی ؟پیازی که از کشاورزان هزار و ۵۰۰ تومان خریداری شده است و در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران ۵بیش از هزار تومان به صورت عمده به فروش می رسد، تا به دست مردم برسد تا ۱۵ هزار تومان قیمت فروش پیدا می‌کند

 پیازی که امروز در سطح شهر تهران 7 هزار و 500 تومان تا 15 هزار تومان به دلیل عدم توجه و نظارت بر بازار به فروش می‌رسد از کشاورزان هزار و 500 تا 2 هزار تومان خریداری شده است.

 نظام صنفی کشاورزی کشور در این ارتباط به خبرگزاری تسنیم ضمن تایید این امر گفته است که این واسطه‌ها و سودگران در این شرایط نیز به طور مرتب این طور به جامعه القا می‌کنند که صادرات (به تنهایی) باعث افزایش قیمت پیاز در بازار شده است تا بتوانند محصولات خود را به قیمت فروش بالاتری بفروشند. این افراد بعد از خرید پیاز کشاورزان به قیمت ارزان، اکنون این محصول را با 10 برابر افزایش قیمت در بازار خرید و فروش میوه عرضه می‌کنند و توجهی به مصرف کنندگان ندارند.همچنین که برای درک نقش واسطه ها باید به بازار دو ماه آینده خرید فروش پیاز توجه داشت که قیمت این محصول به حدی در فصل برداشت پایین می‌آید که واسطه‌ها بتوانند آن را با قیمت پایینی خریداری کنند که حتی کمتر از قیمت تمام شده تولید است.

به نظر می رسد فروشندگان خرد در سطح شهر، کمترین دخالت را در تعیین قیمت‌های خرید و فروش را دارند زیرا خریداران میوه بر اساس قیمت خرید و مطابق فاکتور دریافتی از میدان بزرگ میوه و تره بار مرکزی تهران ، نسبت به افزودن سود مصوب و قانونی اقدام می‌کنند بنابراین اگر برای مثال پیاز را در میدان تره بار مرکزی تهران ، گران‌تر خریداری کنند مجبورند با در نظر گرفتن سود قانونی، این محصول را گران‌تر بفروشند.
 تا زمانی که بین قیمت خریداری شده محصول از کشاورز، قیمت عرضه شده به میدان تره بارمرکزی بارفروشان و در نهایت فروشندگان خرد تعادل ایجاد نشود نمی‌توان انتظار داشت که قیمت میوه و ترهبار کاهش یابد. کشاورز در این پروسه ضرر می‌کند زیرا دلالان به قیمت ارزان محصول وی را خریداری می‌کنند و در نهایت با قیمت بالا و چند برابر نرخ اولیه به دست مصرف کننده نهایی می‌رسانند.
 متأسفانه برخی دلالان درمیدان ترهبار مرکزی حضور دارند و ردپای آنها نیز در معاملات قابل مشاهده است. با وجود احترامی که برای اتحادیه بارفروشان میوه و تره بار و همکاران این بخش قائل هستیم ، باید بگوییم متأسفانه ۴۰ درصد بارفروشان میدان ترهبار مرکزی حاضر نیستند برای فروش محصولات خود، فاکتور فروش میوه صادر کنند. سهم آنها از بازار بار داغ محصولات بسیار زیاد است و اعضای اتحادیه سبزی و میوه برای جور کردن اجناس خود مجبورند برخی محصولات را گران‌تر از این عده خریداری کنند.

 درباره وضعیت قیمت پیاز در بازار: یکشنبه هر هفته با حضور نمایندگان جهاد کشاورزی، تعزیرات، اتحادیه در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران اقدام به کشف قیمت خرید و فروش میوه و تر بار می‌کنند. برای نمونه در اوج بحران افزایش قیمت خرید و فروش پیاز و براساس برآوردهای انجام شده نرخ پیاز کیلویی ۶ تا ۷ هزار تومان تعیین شد اما روز دوشنبه ناگهان شفاهی اطلاع دادند نرخ پیاز کیلویی ۸ تا ۹ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافت که از قیمت خرید و فروش کشف شده توسط این هیأت بالاتر رفت و با توجه به برگزاری جلسات هفتگی، امکان تغییر این نرخ نبود بنابراین تصمیم گرفته شد که نرخ قیمت پیازعرضه شده در مغازه‌های میوهفروشی سطح شهر با توجه به سود مصوب و قانونی و قیمت فاکتور رسمی تعیین شود.
 این موضوع اصلاً صحت ندارد زیرا قبل از وقوع سیل نیز به دلیل صادرات و … قیمت فروش پیاز در حال افزایش بود و باید گفت صادرات پیاز سبب شد تا نرخ قیمت فروش پیاز در کشور افزایش یابد. بنده یکی از مخالفان صادرات میوه و تره بار هستم زیرا اعتقاد دارم زمانی که کشور و مردم به هر یک از محصولات کشاورزی نیاز دارند، صادرات آن محصول اقدام درستی نیست. البته بنده با ارزآوری مخالف نیستم بلکه بر این باورم باید به جایی برسیم که به جای نفت، کالا صادر کنیم.
 تأمین نیاز بازار داخل باید اولویت نخست باشد و صادرات در سایر اولویت‌ها قرار گیرد. به دلیل ارز آوری مناسب محصولات کشاورزی، احتمالاً امسال کشاورزان نسبت به افزایش تولید تشویق شوند و شاهد بالا رفتن میزان تولید باشیم. باید شرایط را به گونه‌ای مدیریت کنیم که علاوه بر تأمین نیاز داخلی بتوانیم با صادرات به ارزآوری مناسب نیز دست یابیم و اصلاً اجازه ندیم کمبود محصول و همچنین گرانی در بازار اتفاق بیافتد.
 همان طور که ذکر شد قیمتهای فروش و خرید به اصطلاح دارای کف و سقف نرخ‌ قیمتهاست و باید توجه داشت کف قیمت‌ها در قیمت‌های کشف شده ملاک تعیین نرخ‌ها در سطح شهر نیست بلکه ملاک اساسی و مهم، فاکتوری است که همکاران ما بر اساس آن در میدان میوه و تره بار خرید می‌کنند. در میدان ترهبار مرکزی عمده فروشان اگر عرضه را کاهش دهند، قیمت‌ خرید و فروش عمده انواع میوه بالا می‌رود و اگر عرضه افزایش یابد در مقابل قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کند اما باید گفت که چهارچوب قیمتی در میدان ترهبار مرکزی به صورت کامل رعایت نمی‌شود و گاه دیده شده که بارفروشان و حجره داران میوهوترهبار فاکتور فروش به همکاران ما ارائه نمی‌کنند که این اقدام سبب بروز مشکلات فراوانی برای اعضای اتحادیه میوه و تره بار در سطح شهر تهران می‌شود.

  ثبت آگهی رایگان