در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
سایت و دانلود نرم افزار میدان تره بار ثبت و جستجوی آگهی اجاره یا خرید و فروش حجره، باغ، کارخانه، خودرو و فروش محصولات آماده فروش باغداران و کشاورزان می باشد www.meydantarebar.com لذا به سادگی یک آگهی پنج ستاره بزن و محصول ، خدمات و کسب و کارتان را برای میلیون ها بازدید کننده از سایت بیشتر به نمایش بگذارید تا در صورت نیاز با شماره موبایلتان که همان نام کاربریتان در سایت است تماس بگیرند

میدان تره بار سایت کاربردی مرکز خرید و فروش محصولات کشاورزی و باغی و ...

تره بار نام و قیمت روز محصولات کشاورزی به همراه آدرس و تلفن همچنین انواع کاربرد تره بارها ..

جمعه ۳ خرداد ۹۸ تره بار
  • تصویر شماره تره بار نام و قیمت روز محصولات کشاورزی به همراه آدرس و تلفن همچنین انواع کاربرد تره بارها ..
  • تصویر شماره تره بار نام و قیمت روز محصولات کشاورزی به همراه آدرس و تلفن همچنین انواع کاربرد تره بارها ..
  • تصویر شماره تره بار نام و قیمت روز محصولات کشاورزی به همراه آدرس و تلفن همچنین انواع کاربرد تره بارها ..
  • تصویر شماره تره بار نام و قیمت روز محصولات کشاورزی به همراه آدرس و تلفن همچنین انواع کاربرد تره بارها ..
  • تصویر شماره تره بار نام و قیمت روز محصولات کشاورزی به همراه آدرس و تلفن همچنین انواع کاربرد تره بارها ..
  • تصویر شماره تره بار نام و قیمت روز محصولات کشاورزی به همراه آدرس و تلفن همچنین انواع کاربرد تره بارها ..

آدرس و شماره تلفن تماس با حجره داران , بارفروشان , خریداران میوه , باغداران و کشاورزان ..
جهت مشاهده آگهی ها از طریق منوی سمت راست بالای صفحه گوشی موبایل خود وارد صفحه اصلی سایت میدان تره بارشوید ..
و جهت درج و ثبت آگهی جدید اجاره یا خرید و فروش حجره غرفه مغازه ، باغ ، زمین کشاورزی ، کارگاه و کارخانه و انواع ماشین آلات کشاورزی اعم از وانت و نیسان ، کامیون و خاور و آدرس و تلفن حجره داران و بارفروشان میادین تره بار و محصول آماده فروش باغداران و کشاورزان و معرفی کسب و کارتون یک آگهی 5 ستاره بزنید تا آگهی تان را تا چندین ماه در جایگاه بالا و اولویت اول تبلیغ و معرفی کنیم

تره بار:

تره بار نام عمومی برخی محصولات گیاهی خوراکی و اغلب پختنی است. ترهبار انواع سبزی‌های خوردنی و میوه است. بیشتر در گفتار روزمره آن را سبزیجات نیز می‌نامند، 
گرچه رنگ بسیاری از تره بار، مانند هویج، سبز نیست. سیب زمینی، گوجه فرنگی، کدو، بادمجان و هویج از رایج‌ترین انواع ترهبار است.
 ترهبار اگر محصول مهندسی کشاورزی و نتیجه انتخاب مصنوعی باشد گاه به عنوان تره‌بار پرورشی، تره‌بار گلخانه‌ای و تره‌بار کشاورزی نامیده می‌شود. ترهباری که چنین نباشد، در سال‌های اخیر، به ترهبار رسمی معروف است.


به‌طور کلی،سبزیها تره بارها هر نوع گیاهی هستند که به خاطر خوش‌عطر یا خوش‌طعم بودن به عنوان غذا، طعم دهنده، دارو، یا عطر دهنده قرار می‌گیرند. 
 آشپزی سبزی‌ و ترهبار را از ادویه‌ها متمایز می‌کند. سبزی به برگهای سبز یا بخش‌های گل‌ده گیاه اشاره می‌کند. (تازه یا خشک شده) در حالیکه ادویه‌ها از بخش‌های دیگر گیاه شامل بذر؛ پوست، ریشه، و میوه (معمولاً خشک شده) تهیه می‌شوند.

سبزی‌ تره بار موارد گوناگونی از جمله: آشپزی، پزشکی و در برخی موارد معنوی استفاده می‌شوند. جهت پزشکی یا معنوی هر بخش از گیاه از جمله: برگ‌ها، ریشه‌ها، گل‌ها، بذرها، پوست ریشه، پوست درونی (بن‌لاد آوندی)، انگم و فرابر ممکن است به عنوان سبزی در نظر گرفته شود. انواع زیادی از سبزی وجود دارد مانند : سبزی خوردن - سبزی آش - سبزی دلمه وغذاهای زیادی که با سبزی درست میشوند : مانند قرمه سبزی ؛ کوکو سبزی و...


تاریخچه
«سبزی ترهبارچیست؟ آنچه که دوست پزشکان است و آشپزها از آن تعریف می‌کنند.»

۵۰۰۰ سال پیش میلاد، سومریان از سبزی در پزشکی استفاده کردند. مصریان باستان ۱۵۵۵ پیش از میلاد رازیانه، گشنیز و زعتر استفاده کردند. در سال ۱۶۲ در یونان باستان، جالینوس به خاطر تهیه داروهای گیاهی پیچیده با بیش از ۱۰۰ ترکیب شناخته شده بود.امپراتور شارلمانی (۷۴۲–۸۱۴) لیستی از ۷۴ سبزی مختلفی که در باغ‌هایش کاشته شده بود جمع‌آوری کرد. ارتباط بین سبزی‌ها  و ترهبارها و سلامتی چنانچه در کتاب مجموعه‌ای از روش‌های آشپزی آمده پیش از قرون وسطی در اروپا مهم بوده‌است. این کتاب استفاده  سبزی‌ و سیفی  میوه و تره بار و صیفی جات و سالادها را ترویج کرده و در مقدمه خود ادعا می‌کند در نوشتن کتاب با استادان پزشکی و فیلسوفان دربار پادشاه مشورت کرده‌است.

شاخه‌ای از زعتر
 فهرست گیاهان و ادویه‌جات جهت آشپزی
سبزی‌های پختنی از تره بار متمایزند. این سبزی‌ها مشابه ادویه‌جات به میزان کم و برای طعم‌دادن به غذا و نه خود غذا مورد استفاده قرار می‌گیرند. سبزی‌ها ممکن است مانند: زعتر یا اسطوخودوس پایا یا مانند جعفری دوساله یا ریحان یک‌ساله باشند. سبزی‌هایپایا می‌توانند مانند رومارن درختچه یا برگ بو درخت باشند. گیاهان علفی که طبق تعریف آنها نمی‌توانند گیاهان چوبی باشند، این‌گونه نیستند. برخی گیاهان شوید  بذر آن یا برگ‌های گشنیز بذر آن را هم به عنوان سبزی و هم ادویه استفاده می‌کنند. همچنین، برخی تره بار سبزی‌ها مانند خانوادهٔ نعناع وجود دارد که هم برای اهداف آشپزی و هم به عنوان گیاه دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تره و سبزیهای دارویی
 گیاه درمانی
برخی از سبزی‌ها ترهبارها حاوی مواد شیمیایی گیاهی هستند که روی بدن تأثیر می‌گذارند. زمانی که به مقدار کمی مصرف می‌شود ممکن است تأثیراتی داشته باشد که نمونه آن در آشپزی «ادویه‌زدن» است، و تعدادی میوه و تره بار سبزی‌ها در صورت مصرف زیاد سمی هستند. عصارهٔ برخی از ترهبار میوه و سبزی‌ها به عنوان مثال گل راعی یا کاوا را می‌توان برای اهداف پزشکی: کاهش افسردگی و استرس است. با این حال مصرف زیاد این سبزی‌ها ممکن است منجر به افزایش مواد سمی در بدن شده و عوارضی جدی به همراه داشته باشند و بنابراین باید با احتیاط مصرف شوند. هنگام مصرف آنها همراه بعضی داروهای تجویزی (شیمیایی) ممکن است عوارض جانبی داشته باشند.


 باغ سبزی‌ میوه و تره بار
سبزی‌ تره بار به عنوان پایه طب سنتی چینی به مدت طولانی بوده ، قدمت استفاده آنها قرن اول دوران مشترک و خیلی قبل آن بازمی‌گردد. سیستم درمانی آیورودا هندوستان براساس میوه و ترهبار سبزیها است. ریشه استفاده دارویی از ترهبار سبزی‌ها فرهنگ‌های غربی سیستم درمانی عناصری بقراط که براساس عناصر چهارگانه است، برمی‌گردد. گیاه‌شناسان مشهور سنت غربی عبارتند از:ابن سینا (ایرانی)، جالینوس (رومی)، پاراسلسوس (سویسی- آلمانی)، نیکولاس کولپپر (انگلیسی)

برخی از گیاهان به ویژه برگ و عصاره گیاهان شاهدانه و کوکا حاوی خواص روان‌گردانی هستند و اوایل دوران هولوسن توسط انسان‌ها با اهداف مذهبی و تفریحی مورد استفاده قرار گرفته‌اند. مردم جوامع شمالی پرو مدتی بیش از ۸۰۰۰ سال برگ‌های کوکا را می‌جویدند.در حالی که تاریخ استفاده از شاهدانه به عنوان یک ماده روانگردان به قرن اول میلادی در چین و مناطق شمالی آفریقا می‌رسد.

افراد بومی استرالیا طب گیاهی را براساس گیاهانی که به راحتی در دسترس آنها بودند، تولید کردند. انزوای افراد بومی به این معنا بود که داروهای توسعه یافته برای بیماری‌های بسیار جدی بود و این به علت درگیر نشدن با بیماریهای غربی بود. ترهبار سبزی‌هایی مانند:نعنای استرالیایی، آکاسیای طلایی، اکالیپتوس برای درمان سرفه، اسهال، تب و سردرد استفاده می‌شد


صیفی‌جات ترهبار و سیفیجات (تابستانی‌ها)، به برخی از محصولات زراعتی گفته می‌شود که در بهار و اوایل تابستان کارهای مقدماتی آن انجام شده و حاصلش تابستان یا اوایل پاییز به دست می‌آید، مانند خربزه، هندوانه و طالبی. به عبارت دیگر صیفی جات سیفی برخی از محصولات زراعتی هستند که کاشت، داشت و برداشت آنها در فصول گرم سال انجام می‌شود.تفاوت ترهبار و صیفی جات با سبزیجات به دلیل آن است که صیفی‌جات میوه هستند. طبق تعریف گیاه‌شناسی، میوه، قسمتی از گیاه است که از طریق گلدهی تولید می‌شود و همچنین بخشی از گیاه است که دارای دانه می‌باشد و به سایر قسمت‌های دیگر گیاه مانند ساقه، برگ، ریشه و حتی جوانه گل، سبزی می‌گویند؛ بنابراین چون صیفی‌جات از طریق گلدهی تولید می‌گردند، میوه محسوب می‌شوند.

از انواع دیگر صیفی جات، می‌توان از انواع کدو، بادمجان، فلفل، کلم، ذرت، ، کرفس، باقلا و لوبیا سبز، گوجه‌فرنگی و خیار را نام برد صیفی‌جات در مقابل شتوی‌جات قرار دارند.

  ثبت آگهی رایگان