در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
سایت و دانلود نرم افزار میدان تره بار ثبت و جستجوی آگهی اجاره یا خرید و فروش حجره، باغ، کارخانه، خودرو و فروش محصولات آماده فروش باغداران و کشاورزان می باشد www.meydantarebar.com لذا به سادگی یک آگهی پنج ستاره بزن و محصول ، خدمات و کسب و کارتان را برای میلیون ها بازدید کننده از سایت بیشتر به نمایش بگذارید تا در صورت نیاز با شماره موبایلتان که همان نام کاربریتان در سایت است تماس بگیرند

میدان تره بار سایت کاربردی مرکز خرید و فروش محصولات کشاورزی و باغی و ...

موز و انواع میوه - قیمت خرید و فروش مستقیم و بی واسطه موز در بازار روز میادین بزرگ میوه و تره بار ایران ...

جمعه ۲۴ خرداد ۹۸ موز

موز و انواع میوه - بورس قیمت خرید و فروش مستقیم و بی واسطه موز و دیگر میوه ها و انواع محصولات کشاورزی یا اجاره حجره، باغ و زمین، سوله و کارخانه و انواع ماشین آلات: تراکتور، نیسان، کامیون، کمپاین و دیگر مشاغل مرتبط اعم از : ...


موز نام میوه و گیاه با همین نام است که بومی مناطق گرمسیری جنوب شرق آسیا، شبه‌جزیره مالزی، و استرالیا است. امروزه این گیاه در همه مناطق گرمسیری با رطوبت مناسب کاشت می‌شود.
درخت موز در کناره جنگل رشد می‌کند از این رو بیشتر در برابر خطر تغییر اقلیم، آتش‌سوزی و تخریب جنگل قرار دارد.

جهت مشاهده آدرس و تلفن تمامی فروشندگان و خریداران موز و دیگر میوه ها و انواع محصولات کشاورزی و ماشین آلات کشاورزی اعم از : تراکتور تیلر سمپاش و ... یا خرید و فروش حجره، مغازه، باغ و زمین کشاورزی، سوله و کارخانه و دیگر مشاغل مرتبط ......   لطفا از طریق منوی بالا سمت راست صفحه و یا این لینک وارد صفحه اصلی سایت میدان تره بار، سایت کاربردی خرید و فروش شوید تا مستقیم و بدون واسطه بتوانید با خریداران ، فروشندگان، باغداران، کشاورزان، بارفروشان، حجره داران میادین تره بار در سراسر ایران، کامیون داران، شرکتهای بازرگانی داخلی و خارجی و دیگر آگهی دهندگان تلفنی و حضوری ارتباط برقرار کنید!

تولیدکنندگان موز
۹۹/۹ درصد موزی که امروز در جهان تولید می‌شود گونه‌ای موز به نام «موز کاوندیش» است.
کشورهای هند، چین، اوگاندا، فیلیپین و اکوادور به ترتیب بزرگترین تولیدکنندگان و کشورهای اکوادور، کاستاریکا، کلمبیا و فیلیپین بزرگترین صادرکنندگان موز در جهان هستند.

موز زر آباد
برداشت موز در استان سیستان و بلوچستان
همچنین در ایران این میوه تنها در استان سیستان و بلوچستان و استان هرمزگان کاشت و تولید گسترده دارد.

تاریخچه موز
در سال ۱۸۳۴ (میلادی) تعدادی گیاه موز از جزیره موریس برای ویلیام کاوندیش دوونشر فرستاده شد. او این گیاه را در گلخانه خود در داربی‌شر پرورش داد. تا دهه ۱۹۵۰ (میلادی)، محصول موز جهان گونه‌ای موز خوشمزه‌تر از کاوندیش کنونی به نام «گروس میشل» یا «مایک گنده» بود. اما پژمردگی فوزاریم یا «بیماری پاناما» یا «آفت پژمردگی» تقریباً ریشه آن را کند و از آن پس «موز کاوندیش» که مقاوم‌تر بود جای آن را گرفت. اما هنوز گروس میشل در برخی مناطق که آلوده به آفت پژمردگی نیست کشت می‌شود.

بارورسازی انواع موز
اما «موز کاوندیش» خوردنی، گونه‌ای نازا است. موز وحشی زایا، پر از دانه‌های سفت و گوشت کم است و برای خوردن مناسب نیست. از این رو موز کاوندیش پس از به بار نشستن باید از ریشه کنده و به جای آن درخت تازه کاشته شود. یکسان بودن درختان موز از نظر ژنتیکی، برای پرورش‌دهندگان موز، خوب است چون کشت آن را آسان‌تر می‌کند. اما این ویژگی، باعث آسیب‌پذیری فوق‌العاده درخت در برابر آفت کشاورزی می‌شود.

کاربرد موزها
گیاه موز برای خوراک، تولید فیبر و نیز زیبایی کاشته می‌شود.

ویژگی‌ها انواع مختلف میوه موز
موز بزرگترین گیاه گلدار علفی است. همه بخش‌های موز که روی زمین هستند از ساقه پیاز مانندی که «کورم» نامیده می‌شود به وجود می‌آیند. تنه این گیاه معمولاً بلند و نسبتاً محکم است. درازای شاخه‌های موز می‌توانند بین دو تا هشت متر و برگ‌های آن نیز به حدود سه و نیم متر برسد. میوه موز به صورت خوشه در انتهای ساقه، تشکیل می‌شود.
موز در انواع مختلفی از خاک، تا زمانی که حداقل ۶۰ سانتی‌متر و دارای زهکشی خوب بوده و فشرده نشود رشد می‌کند.

ابهام‌زدایی درباره موز
از آنجائی که تنه گیاه موز نسبتاً بلند و مستقیم و محکم است اشتباهاً به آن «درخت» می‌گویند. در حالیکه آن‌ها تنها شاخه‌هایی هستند که پس از دادن میوه، خشک شده و از بین می‌روند. به این ساقه‌ها «ساقه کاذب» یا Pseudostem می‌گویند.

موز خام (بدون پوست) حاوی ۷۵٪ آب، ۲۳٪ کربوهیدرات، ۱٪ پروتئین، مقادیر متوسطی ویتامین ث، منگنز و فیبر غذایی و مقداری ناچیزی چربی است . ۱۰۰ گرم، موز ۸۹ کالری انرژی دارد و منبع ویتامین ب۶ است که ۳۱ درصد از نیاز روزانه بدن را تأمین می‌کند.

ارزش غذایی میوه موز
گرچه براساس باور عمومی رایج، موز مقدار زیادی پتاسیم دارد.اما مقدار پتاسیم واقعی آن‌ها نسبتاً کم و هر ۱۰۰ گرم موز تنها ۸٪ پتاسیم مورد نیاز روزانه است. (جدول) سبزی‌ها از موز خام پتاسیم بیشتری دارند (۳۵۸ میلی‌گرم در ۱۰۰ گرم). مانند اسفناج خام (۵۵۸ میلی‌گرم در ۱۰۰ گرم)، سیب‌زمینی پخته (۳۹۱ میلی‌گرم در ۱۰۰ گرم)، سویای پخته (۵۳۹ میلی‌گرم در ۱۰۰ گرم)، قارچ کبابی (۴۳۷ میلی‌گرم در ۱۰۰ گرم) و سس گوجه فرنگی فرآوری شده (۴۱۳ تا ۴۳۹ میلی‌گرم در ۱۰۰ گرم). موز سبز خام دارای ۴۹۹ میلی‌گرم پتاسیم در ۱۰۰ گرم است. دسر موز خشک یا پودر موز دارای ۱۴۹۱ میلی‌گرم پتاسیم در هر ۱۰۰ گرم است.

موز از دید پزشکی
طبع موز از دید پزشکی ایران باستان معتدل و تر است و خون را غلیظ می‌کند.
برآیند یک پژوهش در امپریال کالج لندن نشان داده‌است که مصرف یک عدد موز در روز به میزان قابل توجهی خطر بروز نشانه‌های آسم را در کودکان کاهش می‌دهد

مضرات انواع موز
موز میوه بی‌ضرری است؛ ولی موز خام برای اشخاصی که دستگاه گوارش حساسی دارند، ممکن است تولید امتلاء معده، نفخ و یبوست نماید. همچنین کسانی که نمی‌توانند مواد قندی را بخوبی هضم کنند و عده‌ای از مبتلایان به ورم روده، به خصوص بیماران مبتلا به دیابت و چاقی، به دلیل زیادی قند موجود در موز نباید از آن بخورند.
افراد مبتلا به آلرژی لاتکس ممکن است نسبت به موز حساسیت داشته باشند.

میوه ای با نام موز  banana
موز، منبع اصلی نشاسته برای مردم بسیاری در نواحی گرمسیری است. بسته به مقدار باردهی و رسیده بودن موز، مزه گوشت موز می‌تواند مزه‌های متفاوتی شبیه نشاسته تا مزهٔ شیرین داشته باشد و بافت آن هم ممکن است سفت تا خمیری مانند باشد. هم پوست موز و هم بخش درونی آن را می‌توان خام خورد یا پُخت. بوی موز تازه به خاطر ایزوآمیل استات است که با نام «روغن موز» هم شناخته می‌شود. ایزوآمیل استات به همراه چندین ترکیب دیگر مانند بوتیل استات و ایزوبوتیل استات از عوامل مهم مزه موز است.

در مرحله رسیدن، موز، گاز اتیلن تولید می‌کند که به عنوان هورمون گیاهی عمل کرده و به‌طور غیرمستقیم در مزه موز اثر می‌گذارد. اتیلن، با تحریک آنزیم آمیلاز، نشاسته را به شکر تجزیه می‌کند. موز کمتر رسیده و سبز، نشاسته بیشتر و در نتیجه مزه شبیه‌تری به نشاسته دارد. از سوی دیگر، موز زرد با توجه به داشتن میزان قند بیشتر، مزه شیرین‌تری دارد. علاوه بر این، اتیلن نشانگر تولید پکتیناز است. پکتیناز آنزیمی است که پکتین موجود بین سلول‌های موز را تجزیه کرده و موجب می‌شود تا موز به هنگام رسیدن نرم شود.

نابودی موز banana
موزی که اکنون برای خوردن در دنیا تولید می‌شود (موز کاوندیش) در خطر نابودی گونه‌ای قارچ به نام پژمردگی فوزاریم یا «بیماری پاناما» است. این آفت کشاورزی اکنون درختان موز را در آسیا، خاورمیانه و بخش‌هایی از آفریقا آلوده کرده و اگر به آمریکای جنوبی گسترش پیدا کند ممکن است دسترسی به موز بسیار دشوار شود.

عدم تنوع ژنتیکی موز کاوندیش، خطر بزرگی برای این محصول است. زیرا آفتی مانند بیماری پاناما می‌تواند تمام درختان را نابود کند. از این رو یافتن ژن‌های جدیدی که بتواند موز را در مقابل این آفت محافظت کند اهمیت حیاتی دارد. به نظر می‌رسد که «موز وحشی ماداگاسکار» جایگزین مناسبی برای موز کاوندیش باشد. زیرا دچار بیماری پاناما نیست.

البته، خود موز وحشی ماداگاسکار در فهرست قرمز اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت قرار دارد. یکی از دلایل نابودی موز وحشی ماداگاسکار، جنگل‌زدایی و آتش‌سوزی است.

خرید و فروش موز سبز وارداتی مرغوب
یکی از محصولات مناطق گرمسیری و استوایی میوه موز می باشد که از زمان های گذشته شناخته می باشد و در بازار های جهانی فروش دارد. خرید و فروش موز سبز وارداتی مرغوب در مراکز مختلف در کشور انجام می گیرد.
موز سبز یکی از انواع موز می باشد که در کشورهایی مانند هند تولید می گردد و صادر می شود.
موز میوه ای فوق العاده خوشمزه می باشد که خوردن و مصرف کردن آن نیز بسیار آسان می باشد.
موز برای تمامی افراد مخصوصا در رشد کودکان نقش بالایی دارد و فروش موز سبز به این علت بالا است.

مصارف درمانی موز سبز
موز سبز به علت دارا بودن میزان زیادی پتاسیم برای سلامت قلب تمامی انسان ها مفید در سلامتی است.
البته در این میان باید اشار کرد که افرادی که نارحت هایی مانند کبد و کلیوی دارند نباید مصرف کنند.
فروش موز سبز در کشور به سال ها قبل افزایش یافته است و از محصول وارد شده استفاده می شود.
نشاسته موجود در موز برای باکتری خوب دستگاه گوارش مفید است و به بهبود عملکرد کولون کمک می کند.
این موز حاوی مقادیر بسیار بالایی از ویتامین B6 می باشد که برای دستگاه ایمنی بدن سالمندان مفید است.
پتاسیم برای سلامت بدن مفید است که در این میوه پتاسیم به مقادیر بسار بالایی وجود دارد.

کدام کشور ها موز سبز تولید دارند؟
کشور های زیادی در جهان وجود دارند که در تولید موز سبز نقش بالا دارند و صادر می کنند.
از بزرگترین تولید کننده موز سبز کشور هند می باشند که درصد بالایی از موز به آن اختصاص دارد.
دیگر کشور هایی که در تولید کردن موز نقش بالا دارد چین و فیلیپین و برزیل و آکوادور می باشد.
موز از محبوب ترین میوه ها در بین جهانیان است مخصوص موز سبز که نگهداری آن بالا تر می باشد.
چرا که موز سبز را قبل از این که به حالت رسیده برسد برداشت می کنند.
به این علت است فروش موز سبز خرید آن عمده است.
در طب سنتی موز یکی از میوه ها مقوی و پرانرژی می باشد و برای همه معرفی شده است.

صادرات و واردات موز واردات موز به ایران
فروش موز سبز سهم بالایی از واردات میوه را در کشور به خود اختصاص داده است.
انواع موز ها با کیفیت متفاوت وارد بازار کشور می شود و در شهر های مختلف به فروش می رسد.
موز هایی که وارد می شوند با توجه به نوع موز در بازار شهر های مختلف قیمت گذاری می شوند.
هم چنین یکی دیگر از مواردی که در قیمت موز تاثیر دارد کیفیت این محصول های وارد شده است.
در کشور نیز انواع موز ها تولید می شود  پس از تولید به شهر های دیگر ارسال می گردد.
اما موز هایی که به کشور وارد میشوند در کمبود موز در بازار شهر ها رونق های بسیار بالایی دارند.
فروش موز سبز سهم بالایی از واردات میوه را در کشور به خود اختصاص داده است.

قیمت موز در بازار
خرید و فروش موز سبز

خرید و فروش موز سبز در بازار شهر ها به صورت عمده بالا تر از انواع دیگر موز می باشد.
همان طور که گفته شده است نگهداری موز های سبز آسان است چرا که زود خراب نمیشود.
یکی از خاصیت های منفی موز این است که پوست این میوه زود خراب و سیاه می شود.
اما در موز های سبز این اثرات منفی کمتر است و به این علت اکثریت خرید ها عمده می باشد.
موز هایی که صادر می شوند و یا وارد می شوند در انواع مختلف و گوناگون بسته بندی می شوند.
بسته بندی کردن موز و هر میوه دیگر در قیمت  محصولات تاثیر داشته باشد و آن ها را افزایش دهد.

فروش و عرضه موز چابهاری در ایران
از محصولاتی که در بازارهای خرید و فروش بیسبار مورد توجه خریداران قرار می گیرد میوه موز می باشد. فروش و عرضه موز چابهاری در ایران که یکی از با کیفیت ترین موز ها می باشد از طریق مراکز مختلف در کشور انجام می گیرد.
موز نام میوه ای  است که در مناطق گرمسیری و خوش آب و هوا رشد و در کشوری مانند هند رونق بالایی دارد.
هر چه آب و هوای شهر تولیدکننده موز گرم تر باشد موزهای با کیفیتی را می توان برداشت کرد.
یکی از این شهرها چابهار می باشد که موز چابهاری معروف می باشد و برای صادرات نیز استفاده می کنند.

موز چابهاری
باغ های موز در ایران

موز از قدیمی ترین گیاهانی است که در کشورمان نیز شرایط تولید و برداشت دارد.
این میوه به صورت گسترده در تمامی نقاطی جهان شناخته شده می باشد.
باغ های موز در کشور در شهرهایی مانند میناب، رودان که در هرمزگان قرار دارند و سطح زیر کشت بالایی دارند.
برگ های موز شامل ساختمان لوله مانندی می باشد که به آنها نیام گفته می شود و دمبرگ محکمی دارد.
تعداد زیادی از نیام ها کنار هم قرار می گیرند و شبه ساقه را تشکیل می دهند و این شبه ساقه چندین برگ دارد.
از شهر های تولید کننده میوه موز چابهار است و موز چابهاری در بازارهای فروش، فروش بالایی دارد.
موز از قدیمی ترین گیاهانی است که در کشورمان نیز شرایط تولید و برداشت دارد.

کیفیت موز چابهار
در شهرهای جنوبی کشور موز هایی تولید می شوند بسته به کیفیت محصولات در بازار خرید و فروش دارند.
موز چابهاری به قدری کیفیت بالا دارد که می تواند به شهرهای کشور ارسال گردد و مورد فروش واقع شود.
چابهار میوه ای تولید می کند که بسیاری از فروشندگان این میوه علاقه دارند که موزهای چابهار را خرید کنند.
اکثر خریداران عمده موزهای چابهار را خریداری و پس آن ها را در شهرهای مختلف کشور به فروش می رسانند.
موز هایی که در چابهار تولید می گردند معمولا خالدار هستند و این موزهای خالدار بسیار مناسب می باشد.
واردات انواع موز نیز به کشور انجام می گیرد و علاوه بر موزهای چابهاری می توان در بازارها این نوع موز را نیز یافت.

عرضه موز چابهاری برای فروش
معولا در بازارهای شهرهای مختلف کشور موز چابهاری را به عنوان بهترین موزهای موجود در بازار می دانند.
خرید و فروش هایی که برای موزهای چابهاری انجام می گیرد در سطح بالایی است و خریدهای عمده زیاد است.
کیفیت موز را می توان معمولا از روی طعم و مزه آن ها تشخیص داد و خریدارن عمده به این موارد توجه میکنند.
به این علت خریداران عمده در هنگام خرید به این موارد توجه می کنند تا محصول باکیفیتی خریداری کنند.
در مراکز فروش موز در کشور، علاوه بر موزهای وارداتی، می توان موز چابهاری را نیز یافت.
این محصول قیمت های مناسبی را جهت عرضه به خریداران در سراسر کشور دارد.

قیمت عمده موز در بازار
موزهایی که در بازارهای داخلی عرضه می شوند قیمت های مناسب تری دارند و می توان آنها را خرید کرد.
اما برخی از توزیع کننده های عمده موز ها در بازار آن ها را بالاتر قیمت های روز بازار میوه ها موز اعلام می کنند.
قیمت موز چابهاری و انواع دیگر موزها بر اساس قیمت های روز بازار تعیین و به فروش می رسند.
برای خرید کردن موزهای مختلف در بازار خرید و فروش را از مراکز معتبر که عالی هستند خریداری کنید.
در این صورت موزهایی را خرید می کنید که از لحاظ مناسب خواهد بود و می توانید آن ها را با قیمت خوبی خرید کنید.
بیشتر موز هایی که توسط شرکت ویتاراد عرضه می شود باکیفیت بوده و به این علت انتخاب برای خریدار آسان است.

فروش موز در شهرستان ها
موز چابهاری اندازه کوچک و شکل منحصر به فردی دارد که از این طریق توانسته در بین مردم شناخته شود.
به این علت در هنگام برداشت محصول خرید و فروش عمده در حجم بالا آغاز و به فروش می رسد.
معمولاً خرید و فروش موز به هنگام برداشت کردن در همان لحظه انجام می گیرد چرا که خواهان بالایی دارد.
اغلب خریدارانی که به کیفیت اهمیت می دهند و قصد خرید موز باکیفیت دارند از این محصولات خریداری می کنند.
چرا که همه افراد و توزیع کننده ها و خریدارن از کیفیت موزهایی که در چابهار تولید می گردند آگاه هستند.
افرادی که در زمینه خرید و فروش موزهای چابهاری فعالیت دارند درآمد بالایی را از این طریق کسب می کنند.


جهت مشاهده آدرس و تلفن تمامی فروشندگان و خریداران انبه و دیگر میوه ها و انواع محصولات کشاورزی و ماشین آلات کشاورزی اعم از : تراکتور تیلر سمپاش و ... یا خرید و فروش حجره، مغازه، باغ و زمین کشاورزی، سوله و کارخانه و دیگرمشاغل مرتبط  ......   لطفا از طریق منوی بالا سمت راست صفحه وارد صفحه اصلی سایت میدان تره بار، سایت کاربردی خرید و فروش شوید تا مستقیم و بدون واسطه بتوانید با خریداران ، فروشندگان، باغداران، کشاورزان، بارفروشان، حجره داران میادین تره بار در سراسر ایران، کامیون داران، شرکتهای بازرگانی داخلی و خارجی و دیگر آگهی دهندگان تلفنی و حضوری ارتباط برقرار کنید

www.meydantarebar.com

  ثبت آگهی رایگان