در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
سایت و دانلود نرم افزار میدان تره بار ثبت و جستجوی آگهی اجاره یا خرید و فروش حجره، باغ، کارخانه، خودرو و فروش محصولات آماده فروش باغداران و کشاورزان می باشد www.meydantarebar.com لذا به سادگی یک آگهی پنج ستاره بزن و محصول ، خدمات و کسب و کارتان را برای میلیون ها بازدید کننده از سایت بیشتر به نمایش بگذارید تا در صورت نیاز با شماره موبایلتان که همان نام کاربریتان در سایت است تماس بگیرند

میدان تره بار سایت کاربردی مرکز خرید و فروش محصولات کشاورزی و باغی و ...

سیب و انواع میوه - قیمت خرید و فروش مستقیم و بی واسطه سیب در میادین بزرگ میوه و تره بار ایران بخش دوم ...

جمعه ۲۴ خرداد ۹۸ سیب

سیب و انواع میوه ها - بورس بازار روز قیمت خرید و فروش مستقیم و بی واسطه سیب درختی و انواع میوه ها و دیگر محصولات کشاورزی یا اجاره حجره، باغ و زمین، سوله و کارخانه و انواع ماشین آلات: تراکتور، نیسان ...

ارقام سیب
بیش از ۷٬۵۰۰ رقم شناخته شدهٔ سیب وجود دارد.ارقام سیب، حتی زمانی که از یک ساقه زیرزمینی رشد کرده باشند، از نظر بازده محصول و اندازه نهایی درخت متفاوت هستند.در آب و هوای مناطق معتدل و مناطق نیمه‌گرمسیری ارقام متفاوتی وجود دارند. «مجموعه ملی میوه» بریتانیا، که مسئولیت آن با وزارت امور محیط زیست محصولات غذایی و روستایی است، مجموعه‌ای با بیش از ۲٬۰۰۰ نوع درخت سیب در کنت دارد. دانشگاه ریدینگ، که مسئول توسعه مجموعه ملی پایگاه داده‌های انگلستان است، امکان جستجوی این مجموعه ملی را فراهم می‌کند. کار دانشگاه ریدینگ بخشی از برنامه مشارکتی اروپایی‌ها برای منابع ژنتیک گیاهی است که ۳۸ کشور در آن در گروه کاری مالوس/ پایرس شرکت کرده‌اند.

جهت مشاهده آدرس و تلفن تمامی فروشندگان و خریداران سیب و دیگر میوه ها و انواع محصولات کشاورزی و ماشین آلات کشاورزی اعم از : تراکتور تیلر سمپاش و ... یا خرید و فروش حجره، مغازه، باغ و زمین کشاورزی، سوله و کارخانه و دیگر مشاغل مرتبط ......   لطفا از طریق منوی بالا سمت راست صفحه و یا این لینک وارد صفحه اصلی سایت میدان تره بار، سایت کاربردی خرید و فروش شوید تا مستقیم و بدون واسطه بتوانید با خریداران ، فروشندگان، باغداران، کشاورزان، بارفروشان، حجره داران میادین تره بار در سراسر ایران، کامیون داران، شرکتهای بازرگانی داخلی و خارجی و دیگر آگهی دهندگان تلفنی و حضوری ارتباط برقرار کنید!

بخش دوم از سری مقالات درباره سیب، در صورت نیاز به مطالعه مقاله بخش اول وارد این لینک شوید

پایگاه داده‌های مجموعه ملی میوه بریتانیا اطلاعات غنی از مشخصات و منشأ بسیاری از سیب‌ها را داراست؛ از جمله نام‌هایی برای گونه‌های سیبی که در اصل از دیدگاه ژنتیکی یکی هستند. بیشتر این ارقام برای تازه خوردن پرورش یافته‌اند (سیب‌های دسر)، گرچه تعدادی به‌طور اختصاصی برای پختن (سیب‌های پختنی) یا تولید شراب کشت می‌شوند. مزهٔ سیب‌های شراب ترش‌تر و گس‌تر از آن هستند که تازه خورده شوند، اما عطر و مزه‌ای به شراب می‌دهند که سیب‌های دسر توانایی تولیدش را ندارند.

ارقام معروف سیب‌های تجاری نرم، اما، ترد هستند. دیگر کیفیت‌های دلخواه در روش‌های جدید پرورش سیب تجاری، پوست رنگی، نداشتن پوست قهوه‌ای، سهولت حمل‌ونقل، توانایی ذخیره شدن طولانی‌مدت، بازده بالا، مقاوم بودن در برابر بیماری، شکل عمومی سیب، و طعم عالی است. سیب‌های جدید از سیب‌های قدیمی شیرین‌تر هستند، چرا که مزهٔ عمومی سیب‌ها در طول زمان تغییر کرده‌است. بیشتر اهالی آمریکای شمالی و اروپایی‌ها طرفدار مزه شیرین و ملس هستند، اما به دنبال آن‌ها اقلیت قابل توجهی هم طرفدار سیب‌های ترش‌مزه هستند.سیب‌های خیلی شیرین با اندکی مزهٔ ترش در آسیا و به ویژه شبه‌قاره هند محبوب هستند.

ارقام قدیمی اغلب شکل عجیب و غریب، پوست قهوه‌ای رنگ، بافت‌ها و رنگ‌های متنوع دارند. به نظر عده‌ای طعم آن‌ها از ارقام جدید بهتر است، اما امکان دارد مشکلات دیگری داشته باشند که موجب می‌گردد از نظر تجاری به خاطر بازده پایین، حساسیت نسبت به بیماری، یا تحمل ضعیف در برابر انبار کردن یا حمل‌ونقل یا حتی نداشتن اندازهٔ مناسب قابل دوام نباشند. از ارقام قدیمی تنها چند تایی هنوز به میزان وسیعی تولید می‌شوند، اما بیشتر آن‌ها توسط باغبان‌های خانگی یا کشاورزان نگهداری شده و به‌طور مستقیم به بازارهای محلی فروخته می‌شوند. ارقام غیرمعمولی محلی زیادی با طعم و ظاهر منحصربفرد وجود دارند؛ در دنیا کارزارهایی برای جلوگیری از انقراض چنین ارقام محلی به راه افتاده‌اند. در انگلستان، ارقام قدیمی مثل کاکسز اورنج پایپین و اِگرمونت راسِت هنوز اهمیت تجاری دارند، اگرچه با استانداردهای جدید بازده آن‌ها پایین است و مستعد بیماری هستند.

باغ های سیب لبنانی
باغ های سیب لبنانی بصورت گسترده رشد می کند و در مقایسه با سایر انواع سیب بسیار پربازده می باشد.
این گونه از سیب ها به ویروس لکه سیاه و بسیاری از آفت های دیگر سیب مقاوم می باشد.
از همین رو قیمت سیب لبنان نسبت به سایر ارقام سیب برای کشاورز با سوددهی بالاتری همراه است.
رنگ پوسته سیب لبنانی قرمز رنگ است.                            
باغ سیب لبنانی مناسب مناطق ییلاقی با تابستان طولانی، هوای خنک شب ها در دوران رسیدن است .
سیب زرد لبنان یکی از ارقام درخت سیب می باشد همچنین محصولی پربازده و منشا اصلی آن کشور لبنان است.
سیب دارای انواع مختلفی است طبق آمار بدست آمده فقط در انگلیس حدود دوهزار نوع آن ثبت شده است.
سیب زرد جزو میوه جات و سبزی های زردرنگ تصفیه کننده کبد و روده ها و کلیه ها می باشد.
قیمت سیب در سردخانه
ارقام و رنگ های سیب لبنانی

درخت سیب لبنانی یا رد دلیشز، بصورت گسترده رشد می کند و بسیار پر بازده می باشد.
ارقام مختلف سیب لبنانی با رنگ های متفاوت خود، دارای ویتامین و مواد مغذی زیادی است و دارای خواص ضد سرطانی می باشد.
سیب قرمز لبنانی به دلیل ویتامین ها و رنگدانه های آنتی اکسیدانی قوی که در پوست قرمز خود دارد، نسبت به سیب زرد لبنان، خاصیت ضد 
سرطانی بالاتری دارد و مصرف آن همراه با پوست توصیه می شود.
سیب قرمز لبنان مهمترین رقم تجارتی دنیا بوده و امکانات کافی برای انبار کردن آن مورد نیاز است.
سیب زرد رنگ لبنانی مهم ترین رقم فعلی کشور است و عوامل آب و هوا برای تولید آن ضروریست.

 

قیمت سیب لبنان و تولید ان، به عوامل متنوع مرتبط است، شامل:

اقلیم موقعیت باغ
مقاومت در مقابل آفات
بازار فروش صادرات سیب درختی

فواید مصرف سیب
خوردن سیب یبوست را برطرف کرده و برای خستگی مفرط مفید است همچنین مقوی كبد و اشتها آور است.
نوشیدن آب سیب داروی موثری برای درمان سرما خوردگی ,گرفتگی صدا, سرفه و خارج کننده حرارت از بدن است.
خوردن سیب حتی برای آنهایی كه بیماری قند دارند مفید است چون قند خون را بالا نمی برد.
سیب ترش برای آنهائیكه مزاج گرم دارند بسیار مفید است بالعكس آنهائیكه مزاج سرد دارند باید سیب شیرین بخورند.
ویتامین های وجود در سیب بیشتر در پوست سیب و زیر پوست آن قرار درد بنابراین آنهایی كه می توانند پوست سیب را هضم كنند بهتر است كه آنرا با پوست میل كنید و یا سیب را خیلی نازك پوست كنید.
سیب لبنانی یك میوه قلیایی است و تمیز كننده بدن است و آب اضافی بدن را خارج می سازد.
سیب زرد لبنانی سیب شیرین و ملایم با پوست زرد روشن که برای مصرف خام و پخته مناسب می باشد.
با مصرف سیب می توان ناراحتی های خشکی پوست، ترک خوردگی پوست و بسیاری از بیماریهای پوستی را درمان نمود.

قیمت سیب لبنان عمده
انواع گوناگون سیب در اصل از طریق رنگ پوست، اندازه، طعم و سفتی شناسایی می شوند.
سیب لبنانی زرد رنگ بابت قیمت و طعم مناسبی که دارد جزو محبوترین نوع سیب در ایران می باشد.
جهت خرید عمده این محصول بهتر است خریدتان را از فروشگاه های معتبر و منصف داشته باشید.
این به شما کمک می کند تا بتوانید با مناسب ترین قیمت ها، بهترین کیفیت سیب را خریداری کنید.

ارقام ایرانی سیب
تعدادی از ارقام سیب‌های بومی ایران عبارتنداز:

سیب گلاب (گلاب اصفهان، گلاب تربت حیدریه، گلاب شهریار، گلاب شیراز، گلاب کهنز، گلاب صحنه)
سیب مشهد (سیب عباسی مشهد، نارسیس مشهد، پاییزه زرد مشهد، دیررس مشهد، مربایی مشهد، سیب اخلمد مشهد، سیب علی موری خراسان)
سیب اردبیل 
سیب اهر (اهریاشکی، سیب تابستانه اهر)
تبریز (سیب شیخ احمد تبریز، شیشه‌ای تبریز)
سیب مراغه (سیب مشهدی نوری مراغه)
آزایش اصفهان
نایون ارنگه
سیب خورسیجان
قرمز رضائیه
سیب سلطانی شبستر
انگلیسی شیراز
اوغاز شیروان
سیب قندک کاشان
سیب حاجی کرج
زنوز مرند
کولی محلات
(آلماسی، سیب بشقابی باخی، سیب حیدرزاده (قره یاپراق)، خلخال، دریان، روئین، سلطانی، شفیع‌آبادی، شمیرانی، گلشاهی، گمی آلماسی، قارپوزآلما، قندک)
   
کشت تولید مثل
در طبیعت، درخت سیب به سادگی از دانه رشد می‌کند. همانند اغلب میوه‌های پایا، سیب به‌طور عادی به روش غیر جنسی و قلمه زدن تکثیر می‌شود. «دگرماننده بودن» زیاد نهال‌های سیب موجب می‌شود که به جای ارث بردن dna از والدین و تولید سیبی جدید با همان مشخصات والدین، نهال‌های درخت جدید می‌توانند تفاوت قابل‌ملاحظه‌ای با آن‌ها داشته باشند. تنوع کروموزومی سه دسته‌ای در هنگام تولیدمثل مانع دیگری ایجاد می‌کند، چرا که در تقسیم سلولی به‌طور مساوی تقسیم نمی‌شوند و حاصل آن جدایی نامساوی کروموزوم‌های آنوپولوئیدی (aneuploids) است. حتی در حالت‌های نادری که یک گیاه با کروموزومی سه دسته‌ای بتواند دانه تولید کند (برای نمونه درخت سیب)، نهال‌های به وجود آمده به ندرت باقی می‌مانند.

چون سیب از طریق دانه به خوبی تولیدمثل نمی‌کند، برای تولید درخت‌های جدید سیب عموماً از روش قلمه زدن استفاده می‌کنند. می‌توان ساقه زیرزمینی را که برای پایه قلمه مورد استفاده قرار می‌گیرد طوری انتخاب کرد که درختانی با سیب‌هایی در اندازه‌های متفاوت تولید کرد و نیز در مقاومتشان در برابر زمستان، حشرات، و بیماری، و نیز وابستگی به خاک مشخص تغییر پدید آورد. از ساقه‌های زیرزمینی کوتاه می‌توان برای تولید آن دسته از درختان سیب خیلی کوچکی (کمتر از سه متر ارتفاع در هنگام بلوغ) استفاده کرد که در چرخهٔ زندگی‌شان زودتر از درختانی با اندازه کامل میوه می‌دهند.استفاده از ساقه‌های زیرزمینی کوتاه به ۳۰۰ سال پیش از میلاد، به ایران و منطقه آناتولی برمی‌گردد. اسکندر نمونه‌هایی از ساقه‌های زیرزمینی کوتاه به لیسه ارسطو فرستاد. استفاده از ساقه‌های زیرزمینی کوتاه در سده پانزدهم در جهان رواج یافت و بعدها چرخه‌هایی از محبوبیت و کاهش آن داشت. بیشتر ساقه‌های زیرزمینی که امروزه برای کنترل اندازهٔ سیب‌ها استفاده می‌شوند در آغاز سده ۱۹۰۰ در انگلستان گسترش یافتند. مؤسسه پژوهشی باغبانی و کشاورزی واقع در کنت انگلستان پژوهش‌های وسیعی را در زمینهٔ ساقه‌های زیرزمینی رهبری کرد، و امروزه برای نشان دادن منشأ ساقه‌های زیرزمینی این مؤسسه به آن‌ها پسوند «M» داده می‌شود. ساقه‌های زیرزمینی دارای پسوند «MM» نوع متفاوتی از ساقه‌های زیرزمینی را نشان می‌دهند که بعدها در این مؤسسه با سیب جاسوس شمالی از منطقه مرتون لندن پیوند زده شدند.

بیشتر ارقام جدید سیب به صورت نهال، یا به صورت اتفاقی به وجود می‌آیند یا آگاهانه برای بدست آوردن خصوصیات مشخصی با ارقام دیگر پیوند زده می‌شوند. واژگانی همانند «سیدلینگ»، «پایپین»، و «کرنل» در نام تعدادی از ارقام سیب مشخص می‌کند که آن‌ها از نهال منشأ گرفته‌اند. سیب می‌تواند یک جوانه غیرعادی (جهش و تغییر ناگهانی تنها در یک شاخه) تشکیل دهد. تعدادی از جوانه‌های غیرعادی را برای کم کردن کشش درخت والد از بین می‌برند. آن‌هایی که تفاوت عمده‌ای با درخت والد داشته باشند به عنوان رقم جدید تلقی می‌شوند.
از دهه ۱۹۳۰، ایستگاه پژوهش‌های برتر دانشگاه مینه‌سوتا سیب‌های مهمی را که در سرتاسر مینه‌سوتا و ویسکانسین با اهداف تجاری و هم توسط باغداران محلی به‌طور وسیعی کشت می‌شوند و رشد ثابتی داشته‌اند معرفی کرد. ارقام «هارالسون» (درخت سیبی که به‌طور گسترده در مینه‌سوتا کشت می‌شود)، «ولثی»، «هانی گولد» و «هانی کریسپ» مهم‌ترین ارقام معرفی شده بودند.

درختان سیب به ارتفاع خیلی بالای اکوادور خو گرفته‌اند، و به خاطر آب و هوای معتدل سالی دو بار میوه می‌دهند.


پایان بخش دوم از سری مقالات در مورد سیب لطفا جهت مطالعه بخش اول دانستنی ها درباره سیب وارد این لینک شوید 
و نیز جهت مطالعه بخش سوم وارد این لینک شوید 

جهت مشاهده آدرس و تلفن تمامی فروشندگان و خریداران سیب و دیگر میوه ها و انواع محصولات کشاورزی و ماشین آلات کشاورزی اعم از : تراکتور تیلر سمپاش و ... یا خرید و فروش حجره، مغازه، باغ و زمین کشاورزی، سوله و کارخانه و دیگرمشاغل مرتبط  ......   لطفا از طریق منوی بالا سمت راست صفحه وارد صفحه اصلی سایت میدان تره بار، سایت کاربردی خرید و فروش شوید تا مستقیم و بدون واسطه بتوانید با خریداران ، فروشندگان، باغداران، کشاورزان، بارفروشان، حجره داران میادین تره بار در سراسر ایران، کامیون داران، شرکتهای بازرگانی داخلی و خارجی و دیگر آگهی دهندگان تلفنی و حضوری ارتباط برقرار کنید

www.meydantarebar.com

 

  ثبت آگهی رایگان