در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
سایت و دانلود نرم افزار میدان تره بار ثبت و جستجوی آگهی اجاره یا خرید و فروش حجره، باغ، کارخانه، خودرو و فروش محصولات آماده فروش باغداران و کشاورزان می باشد www.meydantarebar.com لذا به سادگی یک آگهی پنج ستاره بزن و محصول ، خدمات و کسب و کارتان را برای میلیون ها بازدید کننده از سایت بیشتر به نمایش بگذارید تا در صورت نیاز با شماره موبایلتان که همان نام کاربریتان در سایت است تماس بگیرند

میدان تره بار سایت کاربردی مرکز خرید و فروش محصولات کشاورزی و باغی و ...

سیب و انواع میوه - قیمت خرید و فروش مستقیم و بی واسطه سیب در میادین بزرگ میوه و تره بار ایران بخش سوم ...

جمعه ۲۴ خرداد ۹۸ سیب
سیب و انواع میوه ها - بورس بازار روز قیمت خرید و فروش مستقیم و بی واسطه سیب درختی و انواع میوه ها و دیگر محصولات کشاورزی یا اجاره حجره، باغ و زمین، سوله و کارخانه و انواع ماشین آلات: تراکتور، نیسان ...
 
گرده‌افشانی -  گرده افشانی درختان میوه
درختان سیب قادر به خودگرده‌افشانی نیستند، برای تولید میوه باید گرده‌افشانی مصنوعی انجام پذیرد. پرورش‌دهندگان سیب اغلب در هر فصل در طول گل دادن، از گرده‌افشان‌ها برای انتقال گرده استفاده می‌کنند. استفاده از زنبورهای عسل برای گرده‌افشانی بسیار رایج است. ملکه‌های خرزنبور گاهی در باغ‌ها حاضر هستند، اما معمولاً تعدادشان برای گرده‌افشانی قابل‌توجه کافی نیست.
 
جهت مشاهده آدرس و تلفن تمامی فروشندگان و خریداران سیب و دیگر میوه ها و انواع محصولات کشاورزی و ماشین آلات کشاورزی اعم از : تراکتور تیلر سمپاش و ... یا خرید و فروش حجره، مغازه، باغ و زمین کشاورزی، سوله و کارخانه و دیگر مشاغل مرتبط ......   لطفا از طریق منوی بالا سمت راست صفحه و یا این لینک وارد صفحه اصلی سایت میدان تره بار، سایت کاربردی خرید و فروش شوید تا مستقیم و بدون واسطه بتوانید با خریداران ، فروشندگان، باغداران، کشاورزان، بارفروشان، حجره داران میادین تره بار در سراسر ایران، کامیون داران، شرکتهای بازرگانی داخلی و خارجی و دیگر آگهی دهندگان تلفنی و حضوری ارتباط برقرار کنید!
 
بخش سوم از سری مقالات درباره سیب، در صورت نیاز به مطالعه مقاله بخش اول وارد این لینک شوید
 
گرده افشانی درختان میوه
بسته به نوع آب و هوا چهار تا هفت گروه گرده‌افشانی در سیب‌ها وجود دارد.
گروه الف: زود گل می‌دهند، ۱ تا ۳ مه (۱۲ الی ۱۴ اردیبهشت)، گراون اشتاین
گروه ب :۴ تا ۷ مه (۱۵ الی ۱۸ اردیبهشت) ،آیدارد، مکینتاش
گروه پ: وسط فصل گل می‌دهند، ۸ تا ۱۱ مه (۱۹ الی ۲۲ اردیبهشت)، گرنی اسمیت، کاکسز اورنج پایپین
گروه ت: اواخر/اواسط فصل گل می‌دهند، ۱۲ تا ۱۵ مه (۲۳ الی ۲۶ اردیبهشت) ،سیب زرد
گروه ث: دیر گل می‌دهند، ۱۶ تا ۱۸ مه (۲۷ الی ۲۹ اردیبهشت)، سیب بربرن
گروه ج: ۱۹ تا ۲۳ مه (۳۰ اردیبهشت الی ۴ خرداد)، سانتن
گروه چ: ۲۴ تا ۲۸ مه (۵ الی ۹ خرداد)، کورت پنتو گریس
گرده‌افشانی یک رقم می‌تواند توسط رقمی از همان گروه یا نزدیک به آن صورت پذیرد (الف با الف، یا الف با ب؛ اما الف با پ یا ت ممکن نیست).
 
از دورهٔ متوسط سی‌روزهٔ گل‌دهی، شش روزِ اوجِ گل‌دهیِ درخت سیب و درخت گرده‌ده، هم‌زمان است و گاهی اوقات از روی این ویژگی، درخت‌ها طبقه‌بندی می‌شوند.
 
رسیدن و چیدن میوه
 چیدن میوه و هرس درخت میوه
ارقام سیب، حتی زمانی که از یک ساقه زیرزمینی رشد کرده باشند، در محصول و اندازه نهایی درخت با هم تفاوت دارند. بعضی ارقام، اگر هرس نشوند، ضمن رشد بسیار زیاد محصول فراوانی می‌دهند که برداشت آن‌ها را بسیار دشوار می‌کند. بستگی به تراکم درخت (تعداد درختان کشت‌شده در واحد سطح)، درختان بالغ معمولاً هر سال ۴۰ الی ۲۰۰ کیلوگرم سیب می‌دهند. گرچه در سال‌های کمبود میوه میزان محصول به نزدیک صفر هم می‌رسد. برای چیدن سیب از نردبان‌های سه‌پایه که طوری طراحی شده‌اند که بین شاخه‌ها ثابت شوند، استفاده می‌شود. درختان قلمه‌شده از ساقه‌های زیرزمینی کوتاه، هر سال ۱۰ الی ۸۰ کیلوگرم محصول می‌دهند.
 
سیب بسته به نوع آن در زمان‌های متفاوتی از سال می‌رسد. ارقام گالا، طلایی عالی، مکینتاش، ترانسپرنت، پرایمت، بژ شیرین و داچس در تابستان؛ فوجی، جوونا طلایی، زرد، سرخ، چننگو، گراون اشتاین، ولثی، اسنو، و بلنهایم در پاییز؛ و واینسپ، سیب سبز گرنی اسمیت، کینگ، واگنر، سوایزی، گرینینگ و تولمن سویت در زمستان می‌رسند.
 
انبار کردن
از نظر تجاری، می‌توان سیب را ماه‌ها در اتاق‌هایی با اتمسفر کنترل‌شده نگهداری کرد و رسیدن تحریک شده توسط اتیلن را به تعویق انداخت. سیب معمولاً در اتاق‌هایی که کربن دی‌اکسید بیشتری جمع شده و تصفیه هوا بهتر صورت می‌گیرد ذخیره می‌شود. این مانع از افزایش زیاد اتیلن شده و از رسیدن سریع میوه جلوگیری می‌کند. بعد از خروج از انبار، عمل رسیدن میوه ادامه می‌یابد.
 
تقریباً بیشتر ارقام سیب در صورت نگهداری در سردترین بخش یخچال (برای نمونه، زیر ۵ درجه سانتیگراد) برای ۲ هفته سالم می‌مانند. بعضی از انواع سیب از جمله سیب سبز گرنی اسمیت و فوجی را می‌توان بیش از یک سال نیز، بدون دیدن صدمه اساسی، نگه‌داری کرد.
 
آفات و بیماری‌ها
درختان سیب مستعد تعدادی آفت حشره، بیماری‌های قارچی و باکتریایی هستند. تعدادی از باغ‌های تجاری برنامه استفاده از اسپری‌های شیمیایی را برای بدست آوردن میوهٔ با کیفیت، سلامتی درخت و محصول زیاد دنبال می‌کنند. تمایل دیگر در مدیریت باغ‌ها استفاده از روش‌های کشاورزی ارگانیک است. این روش استفاده از آفت‌کش‌ها را ممنوع می‌کند، گرچه تعدادی از آفت‌کش‌های قدیمی مجاز هستند. برای نمونه، روش‌های کشاورزی ارگانیک شامل معرفی شکارچی طبیعی برای کاهش یک آفت ویژه می‌شوند.
 
رشتهٔ وسیعی از آفت‌ها و بیماری‌ها می‌توانند روی گیاه تأثیر بگذارند، سه مورد از رایج‌ترین بیماری‌ها/آفت‌ها عبارتند از: سفیدک، شته، لکه سیاه سیب.
 
سفیدک: علائم سفیدک سطحی معمولاً در فصل بهار به صورت لکه‌های خاکستری روشن روی برگ‌ها، جوانه‌ها و گل‌ها ظاهر می‌شود. گل‌ها به رنگ زرد کرمی درآمده و به خوبی رشد نمی‌کنند. این بیماری می‌تواند به روشی که دور از روش درمانی بوتریتیس است، معالجه شود؛ کاهش موقعیت‌های ایجادکنندهٔ بیماری و سوزاندن گیاهان آلوده نخستین گام روش‌های پیشنهادی برای درمان هستند.
شته: پنج گونه از انواع شته در سیب یافت می‌شوند. شته دانه سیب، شته سیب خوشبو، شته سیب، شته اسپیرا، شته سیب کرک‌دار. انواع شته از روی رنگشان، از روی ایامی از سال که زنده هستند و تفاوت‌های شاخک‌هایشان – که جفتی کوچک برآمده از پشت شته هستند – شناسایی می‌شوند.
شته‌ها از شاخ و برگ درختان تغذیه می‌کنند، آن‌ها از قسمت‌های سوزن‌مانند دهانشان برای مکیدن آب‌میوه استفاده می‌کنند. گونه‌های خاص در صورت زیاد بودن تعدادشان رشد و قوت درخت را کاهش می‌دهند.
 
لکه سیاه سیب: لکه سیاه سیب موجب تشکیل لکه قهوه‌ای زیتونی با بافت مخملی روی برگ‌ها می‌شود که بعدها به رنگ قهوه‌ای و بافت چوب‌پنبه‌ای شکل درمی‌آید. بیماری با تشکیل لکه‌های قهوه‌ای مشابه با بافت مخملی یا چوب‌پنبه‌ای روی میوه هم تأثیر می‌گذارد. لکه سیاه سیب با گسترش در سراسر قارچ‌هایی که روی برگ‌های پیر درخت سیب در روی زمین تشکیل می‌شوند و در طول آب‌وهوای گرم بهار روی رشد سال جدید تأثیر می‌گذارد.
ار میان جدی‌ترین بیماری‌ها آتشک، یک بیماری باکتریایی، زنگ ژیمنوس پرانگیوم، و لکه سیاه، دو بیماری قارچی هستند.کرم سیب و مگس سیب دو آفت دیگر هستند که روی درختان سیب تأثیر می‌گذارند. درختان جوان سیب مستعد آفت‌های پستانداری چون موش و آهو هم هستند، که از پوست نرم درخت به ویژه در زمستان تغذیه می‌کنند.
 
تولیدکنندگان سیب
فهرست کشورها بر پایه تولید سیب
تولید سیب– ۲۰۱۶
کشور تولید (میلیون تن
 چین
۴۴٫۴
 ایالات متحده آمریکا
۴٫۶
 لهستان
۳٫۶
 ترکیه
۲٫۹
 هند
۲٫۹
 ایران
۲٫۸
جهان
۸۹٫۳
منبع: فائو سازمان ملل متحد
تولید جهانی سیب در سال ۲۰۱۶ برابر با ۸۹٫۳ میلیون تن بوده‌است. چین تقریباً ۵۰ درصد از این مجموع را تولید کرد (جدول).سایر تولیدکنندگان اصلی با ۵ درصد از تولید کل جهان یا کمتر، ایالات متحده، لهستان، ترکیه، هندوستان و ایران بودند.
 
ایران
سیب، بر اساس آخرین آمار وزارت جهاد کشاورزی در سال ۱۳۹۲، مهم‌ترین تولید باغی این کشور است. بر پایه این گزارش، میزان تولید سیب، از ۲٬۸۵۴ هزارتن در سال ۱۳۸۸ به ۳٬۰۵۰ هزارتن در سال ۱۳۹۲ رسیده، که رشد سالانه ۱٫۷ درصد را نشان می‌دهد. در این سال‌ها تولید سیب، در بین دیگر محصولات باغی همواره رتبهٔ نخست را داشته‌است.
 
قیمت سیب سبز در بازار تهران
سیب از جمله میوه هایی است که مصرف آن برای بدن بسیار مفید می باشد. قیمت سیب سبز در بازار تهران و در بازار شهر های مختلف کشور با توجه به قیمت روز بازار های میوه فروشی تعیین می گردد و اعلام می شود.
قیمت سیب سبز در شهر های تولید کننده این میوه ارزان تر از محصولات موجود در شهر های دیگر است.
این میوه نوعی درخت دارد که عمر درخت آن بسیار طولانی تر می باشد و نگهداری آسان دارد.    
از این میوه در اغلب شهر های کشور تولید و برداشت می گردد و سپس به بازار عرضه می شود.
 
بهترین کیفیت سیب سبز در ایران
میوه سیب و دیگر میوه هایی که در کشور تولید می گردند بسیار باکیفیت هستند چرا که آن ها توسط افراد بسیار باتجربه و کاردان در این زمینه کشت و برداشت می گردد و طبیعی است که کیفیت آن ها بسیار بالا باشد.
بدین ترتیب سیب های سبز تولید شده در شهر های مختلف کشور ایران نیز کیفیت بالایی خواهد داشت.
از این سیب های تولید شده در کشور برای کار های صادراتی به کشور های دیگر نیز استفاده می کنند.
چرا که مردم کشورهای دیگر نیز تقاضای مصرف این نوع سیب ها را با توجه به کیفیت بالای آن دارند.
یعنی هر چه محصول تولید شده کیفیت بالایی داشته باشد تقاضا برای مصرف آن ها نیز بالا خواهد بود.
 
شهر های تولید کننده سیب سبز
میوه سیب نوعی از میوه ها می باشد که نسبتا با تمامی آب و هوا ها سازگار می باشد و می توان این میوه را در تمامی شرایط آب و هوایی رشد و پرورش داد. بدین ترتیب شهر های زیادی در تولید این میوه نقش بالا دارند.
یکی از شهرهایی که انواع مختلف سیب ها و سیب سبز را تولید می کند مراغه می باشد.
یعنی می توان گفت که سیب سبز مراغه در بین تمامی سیب ها معروف تر از همه می باشد.
می توانید این محصولات را با کیفیت های بالا از شرکت های فعال در این زمینه خرید کنید.
اما نباید به تمامی شرکت های فعال در زمینه خرید وفروش کردن میوه سیب اعتماد کافی داشته باشید.
 
قیمت سیب سبز
واردات سیب سبز جهت تنظیم بازار
همان طور که می دانید کشور ایران یکی از تولید کننده های بالای میوه سیب می باشد و به قدری حجم محصولات تولید شده بالا تر می باشد که بخشی از آن را در انبار میوه ذخیره میکنند تا در فصل دیگر استفاده کنند.
اما گاهی زمان دیده شده است که این محصولات تولید شده در بازار های میوه کاهش پیدا می کنند.
چرا که به قدری فروش آن ها بسیار بالا می باشد که تولیدات داخلی جوابگو نمی باشد.
به این ترتیب واردات این میوه از کشورهای دیگر انجام می گیرد تا در بازار این محصولات موجود باشند.
قیمت سیب سبز و دیگر محصولات وارد شده در بازار های شهر های مختلفی تواند متغیر از هم باشد.
سیب سبز درختی
قیمت سیب سبز در بازار
البته می توان گفت که موارد زیادی در قیمت سیب سبز و در قیمت های محصولات دیگر تاثیر گذار می باشد و نمی توان برای هر نوع محصول تولید شده در کشور یا وارد شده قیمت های ثابتی را برای آن ها اعلام کرد.
چرا که قیمت تمامی میوه ها به درجه کیفی محصول و نوع محصولات تولید شده و عوامل دیگر بستگی دارد.
یعنی هرچه کیفیت این میوه ها از کیفیت بالاتری برخوردار باشند، قیمت تمامی آن ها نیز بالا خواهد بود.
اما بر عکس هرچه کیفیت محصولات تولید شده پایین تر باشد قیمت ها نیز پایین خواهد بود.    
به این علت در میان تولید کنندگان این محصول رقابت وجود دارد تا کیفیت محصول تولیدی بالا باشد.
حال آنکه در خرید عمده از یک مرجع مطمئن این امکان فراهم است که خریدی ارزان و باکیفیت داشت.
 
قیمت سیب سبز فرانسوی
خرید سیب سبز مجلسی در میوه فروشی ها
نوعی از سیب های سبز موجود در بازار های میوه فروشی موجود می باشند که از نوع مجلسی هستند.
این سیب ها از ظاهر و طعم فوق العاده ای برخوردار بوده و مورد توجه مجالس و مهمانی های مهم می باشد.
طبیعی است که قیمت سیب سبز از نوع مجلسی آن ها در بازار بالا تر از سیب های دیگر باشد.
چرا که این نوع سیب ها کیفیت های بالایی دارند که در مراسم و مهمانی از آن استفاده می کنند.
 
 
پایان بخش سوم  از سری مقالات در مورد سیب لطفا جهت مطالعه بخش اول دانستنی ها درباره سیب وارد این لینک شوید 
و نیز جهت مطالعه بخش دوم وارد این لینک شوید 
 
جهت مشاهده آدرس و تلفن تمامی فروشندگان و خریداران سیب و دیگر میوه ها و انواع محصولات کشاورزی و ماشین آلات کشاورزی اعم از : تراکتور تیلر سمپاش و ... یا خرید و فروش حجره، مغازه، باغ و زمین کشاورزی، سوله و کارخانه و دیگرمشاغل مرتبط  ......   لطفا از طریق منوی بالا سمت راست صفحه وارد صفحه اصلی سایت میدان تره بار، سایت کاربردی خرید و فروش شوید تا مستقیم و بدون واسطه بتوانید با خریداران ، فروشندگان، باغداران، کشاورزان، بارفروشان، حجره داران میادین تره بار در سراسر ایران، کامیون داران، شرکتهای بازرگانی داخلی و خارجی و دیگر آگهی دهندگان تلفنی و حضوری ارتباط برقرار کنید
 
www.meydantarebar.com
  ثبت آگهی رایگان